Helvetia 

0
Lisa kaupu ainult 50 € eest ning posti- ja käitlustas on TASUTA!

Top >>

Toidulisandid

VitaEnzym, SOODUSTAB SEEDIMIST, LÕÕGASTAB JA VIRGUTAB!
toidulisand


Regulaartellimus

Soodushind:8.99 €
0,45 €/kapsel
Sääst 2 €

Posti- ja käitlustasu TASUTA!


VitaEnzym

SOODUSTAB SEEDIMIST, LÕÕGASTAB JA VIRGUTAB!

 • Kaheksa ensüümi (peptidaas, bromelaiin, papaiin, amülaas, glükoamülaas, lipaas, laktaas ja proteaas) ainulaadne kompleks, mis aitab seedekulglas seedida valke, suhkruid ja rasvu, sisaldab rutiini ja kolme taimset ekstrakti (saialille, kurkumi ja ingveri) ja mis:

  • Soodustab seedimist!
  • Toetab seedeensüümide tegevust!
  • On stimuleeriva ja virgutava toimega!
    

   

  Soovitatav päevane annus:  1 - 6 kapslit
  Kogus: 20 kapslit
  Tavahind: 10.99 €

  Ideaalne kõigile, kes:

  • on seedeprobleemid:
   • söömisjärgne ebamugavustunne
   • suurenenud soolegaasi teke
  • puudub isu
  • kes taastuvad haigusest
  • on vaja organismi tugevdada
  • on soov toetada immuunsust
  • on väsimus ja kurnatus
  • on soov aeglustada vananemisprotsessi
  • eakatele
    

   

 • Ensüümid on valgulised ained, mis toimivad kehas biokatalüsaatoritena ja kontrollivad enamikke biokeemilisi protsesse organismis. Seedeensüümid aitavad lõhustada toidus sisalduvad valgud, suhkrud ja rasvad lihtsamateks aineteks, mis on keha jaoks paremini imenduvad ja omastatavad. Seedeensüümide puudus võib tekitada söömisjärgset ebamugavustunnet.

  • Bromelaiin – värsketes ananassides ja ananassimahlas sisalduvate ensüümide rühma üldnimetus. Toetab valguliste ainete lõhustamist, laguneb kõrgel temperatuuril, seega on soovitatav vältida selle kuumutamist.
  • Papaiin – ensüüm, mida leidub kõige sagedamini poolküpsete papaiaviljade mahlas. Soodustab valgulaadsete ainete (peptiidid, amiidid ja estrid) lõhustamist.
  • Proteaas – valkude lõhustamist soodustavate ensüümide rühma koondnimetus. Evolutsiooni vaatepunktist on tegu ühtede vanimate ensüümidega inimkehas.
  • Peptidaas (dipeptidüülpeptidaas-4) – ensüüm, mis aitab lõhustada peptiide (lühemaid aminohapete ahelaid, millest valgud koosnevad). Samuti mängib see tähtsat rolli glükoosi ainevahetuses kehas.
  • Amülaas – üks esimesena (juba 1833. a) avastatud ensüümidest, mida peetakse üheks olulisimaks ensüümiks. Osaleb tärklise (loomadele, taimedele ja mikroorganismidele energiaallikaks oleva polüsahhariidi) lagundamisel lihtsamateks suhkruteks. Seda toodavad süljenäärmed ja kõhunääre.
  • Glükoamülaas – ensüüm, mida leidub peensooles ja mis soodustab tärklise lõhustamist lihtsamateks aineteks (glükoos, maltoos ja dekstriinid).
  • Laktaas – ensüüm, mis tagab piimasuhkru (laktoosi) lõhustamise lihtsamateks suhkruteks (glükoos ja galaktoos).
  • Lipaas – ensüüm, mis lagundab rasvu ja reguleerib seeläbi organismi rasvavarusid. Seda toodavad peamiselt suus asuvad näärmed ja kõhunääre.

   

  Rutiin – kuulub bioflavonoidide hulka, selle nimi on tuletatud taimest nimega aedruut (Ruta graveolens), millest rutiini eraldati esmakordselt juba 19. sajandil. Selle rikkalikemateks allikateks on tatar, aedruut ja jaapani keepuu. Samuti leidub seda tsitrusviljade koores, sparglis, virsikutes, marjades, banaanides ja rohelise või musta tee ekstraktis. Jaapani keepuu (Sophora japonica) on heitlehine puu, mis kasvab tavaliselt kuni 15, harva kuni 25 meetri kõrguseks. Selle algupärane kodumaa on Kaug-Ida, eelkõige Hiina ja Korea. Sophora japonica kuulub Hiina rahvameditsiinis 50 tähtsaima ravimtaime hulka.

   

  Kurkum – mitmeaastane taim, mis pärineb Lõuna-Aasiast ja kasvab kuni 1,5 m kõrguseks. Kurkumit on neli tuhat aastat kasutatud laialdaselt ajurveedas (India rahvameditsiini süsteemis). Inglased kasutasid seda väga populaarse vürtsi karri põhjana. Laboriuuringutest on ilmnenud, et suurema osa imeliste omaduste eest võlgneb kurkum tänu kurkumiinile (pigmendile, mis annab kurkumile iseloomuliku kollase värvuse). Kurkum mõjutab paljusid ainevahetuse ja ensümaatilisi protsesse kehas, toetab immuunsust ja organismi loomulikku kaitsevõimet. See aitab hoida naha, luude, liigeste ja ülemiste hingamisteede tervist, toetab südame, vereringe- ja närvisüsteemi talitlust. Mõjutab kasulikult seedeensüümide tööd, soodustab seedimist ja toetab maksa talitlust.

   

  Ingver – umbes pooleteise meetri kõrgune kollaste õitega taim. Pärineb Kagu-Aasiast, üle 3000 aasta on seda kasutatud mitte ainult Aasia köögis, vaid ka Hiina ja India traditsioonilises meditsiinis. Iidsetel aegadel levis see Euroopasse, Antiik-Kreekas ja -Roomas oli see üks populaarsemaid vürtse. Ingveri risoomid sisaldavad üle 600 ühendi – eriti eeterlikke õlisid, vitamiine (A, C, E), mineraale (magneesium, naatrium, kaalium, fosfor, kaltsium, raud) ja gingerooli, mis annab ingverile tüüpilise vürtsika maitse. Ingver mõjutab positiivselt südame- ja lihastööd, aga ka veresuhkru taset. Parandab liigeste liikuvust ja aitab hommikuse liigesekanguse vastu, tõstab tuju ja aitab kaalu kaotada. On märkimisväärse antioksüdatiivse toimega – toetab immuunsüsteemi ja keha loomulikku vastupanuvõimet. Aitab kaitsta hingamisteede limaskesti ja säilitada neis optimaalne eritus, toetab hingamisteede tervist. On kasuliku mõjuga seedimisele ja seedeensüümide tegevusele. Mõjub stimuleerivalt ja virgutavalt – suurendab vastupanuvõimet väsimusele.

   

  Saialill – kaunite kollakasoranžide õitega taim, mida on traditsioonilises meditsiinis kasutatud iidsetest aegadest saadik. Pärineb Euroopa lõunaosast ja idamaadest, Kesk-Euroopasse levis keskajal. Õied sisaldavad palju erinevaid toimeaineid – eeterlikke õlisid, orgaanilisi happeid, saponiine, vahasid, zeaksantiini ja luteiini. Mõjub kasulikult nahale, limaskestadele ja hingamisele. Soodustab seedimist, maksa talitlust ja keha puhastumist. Mõjub stimuleerivalt ja virgutavalt, suurendab vastupanuvõimet väsimusele.

   

  Toimeaine ühes kapslis:

  Taimset päritolu ensüümide segu200,0 mg
  (peptidaas, bromelaiin, papaiin, amülaas, glükoamülaas, lipaas, laktaas ja proteaas)
  Rutiin (jaapani keepuu ekstrakt)50,0 mg
  Kollajuure ekstrakt20,0 mg
  Ingveru ekstrakt20,0 mg
  Saialille ekstrakt20,0 mg
  Soovitatav päevane annus:  1 - 6 kapslit

  Soovitatav päevane annus:  1 - 6 kapslit
  Kogus: 20 kapslit
  Tavahind: 10.99 €
  Lisateave: Toidulisand on läbinud teavituse Eesti Veterinaar- ja Toiduametis


  Detailsemalt toodetest:

  pdf
 • Kliendi ülevaade on ettevalmistamisel

  Soovitatav päevane annus:  1 - 6 kapslit
  Kogus: 20 kapslit
  Tavahind: 10.99 €   Kõik tooted kategoorias Immuunsus

  © 2010-2021 Helvetia Apotheke