Helvetia 

0
Lisa kaupu ainult 50 € eest ning posti- ja käitlustas on TASUTA!

Top >>

Toidulisandid

ArthroPrim<sup>®</sup> Collagen, Tervete, painduvate ja liikuvate liigeste heaks!
toidulisand


Regulaartellimus

Soodushind:8.99 €
0,45 €/kapsel
Sääst 2.00 €

Posti- ja käitlustasu TASUTA!


ArthroPrim® Collagen

Tervete, painduvate ja liikuvate liigeste heaks!

 • Ainulaadne segu I, II ja III tüübi kollageenidest, mida on rikastatud ensüümidega (bromelaiin, papaiin), MSM, hüaluroonhappe naatriumisoolad, mineraalid (mangaan ja vask), C-vitamiin ning kuradi küüne ekstraktiga, mis:

  • Aitab kaasa liigeste tervisele!
  • Toetab liigeste ja kõõluste paindlikkust!
  • Aitab parandada liikuvust!
    

   

  Soovitatav päevane annus:  1 - 2 kapslit
  Kogus: 20 kapslit
  Tavahind: 10.99 €

  Ideaalne kõigile, kes:

  • kes liigesed on liigselt koormatud
   • kes teevad füüsiliselt rasked tööd
   • sportlased
   • ülekaalus inimesed
  • kulunud liigestega inimesed
   • keskeas ja eakamad inimesed
  • kes peavad parandama liigeste painduvust ja liikuvust
    

   

 • Kollageen – on vees lahustumatu valk, mis on sidekudede, st luude, kõhrede, sidemete ja naha peamine koostematerjal. See kujutab enast rohkem kui veerandit kogu inimkehas sisalduvatest valkudest. Kollageene on erinevat liiki:
  I tüübi kollageen – on kõige enamlevinum kollageeni tüüp, mida leidub peamiselt nahas, luudes, sidemetes ja kõhredes. Sidemetes ja kõhredes loob see tugevaid kiude, mis moodustavad omakorda puntraid, mis on pingele erakordselt vastupidavad. Nahas loob see keerukaid kiustruktuure, mis tagavad naha pinguloleku.
  II tüübi kollageen – esineb peamiselt kõhredes, kus see moodustab keerukaid ruumilisi struktuure, mis peavad vastu suurele survele.
  III tüübi kollageen – mis on niinimetatud embrüonaalse evolutsiooni kollageen, mida leidub kiiresti kasvavates kudedes ja mis asendub hiljem I tüübi kollageeniga.

   

  Kuna II tüübi kollageen on kõhrede jaoks kõige olulisem, oleme valmistanud ainulaadse kollageenide segu, milles domineerib märkimisväärselt II tüübi kollageen:

  • Haikõhre ekstrakt (20 mg) – sisaldab vähemalt 30% II tüübi kollageeni ning lisaks sellele kondroitiinsulfaati ja hüaluroonhapet.
  • Kanakõhre ekstrakt (20 mg) – sisaldab vähemalt 50% II tüübi kollageeni.
  • II tüübi sealiha kollageensisaldab 40 mg II tüübi kollageeni.
  • I, II ja III tüübi kalakollageensisaldab 80 mg I, II ja III tüübi kollageeni.


  Harpagophytum procumbens – on Lõuna-Aafrikast pärinev sukulent, mis kasvab peamiselt Kalahari kõrbe ääremaadel. Taim on peamiselt tuntud oma rahvasuus levinud nimetuse kuradi küüne poolest, mis viitab sukulendi viljade iseloomulikule kujule. Juba sajandeid on taime kasutatud Pügmeede rahvameditsiinis, seda eelkõige liigeseprobleemide lahendamiseks. Harpagophytum sisaldab suurt hulka aktiivaineid, iseäranis sahhariide ja iridoide (harpagiidid ja harpagosiidid). Oma tootes kasutame standardset ekstrakti, mille harpagosiidisisaldus on minimaalselt 5%. Harpagophytum aitab kaasa isupuuduse korral, soodustab seedimist, parandab liigeste tervist, nende painduvust ja liikuvust.

   

  Hüaluroonhapeon üks rakkudevahelise sidekoe massi, kõhrede ja naha üks peamisi koostisosi. Selle kõige olulisem omadus on võime siduda kudedes vett (üks hüaluroonhappe molekul suudab siduda umbes 1000 korda rohkem vett). Vedelik („liigesvaha”), mida hüaluroonhape kõhredes säilitada aitab, toimib lööke imava vahendina.

   

  MSM (metüülsulfonüülmetaan) – on aine, mida võib leida pea kõigist elusorganismidest. See sisaldab nende jaoks vajalikku väävlit. Erinevalt teistest väävliallikatest ei ole sellel ebameeldivat lõhna ega maitset.

   

  Bromelaiin – on selle ensüümide* rühma üldnimetus, mida leidub värskes ananassis ja ananassimahlas. See soodustab valgupõhiste ainete lõhustamist ja laguneb kõrgematel temperatuuridel, mistõttu on soovitatav vältida bromelaiini kuumtöötlemist.
  *Ensüümid on biokatalüsaatorid, mis kontrollivad suuremat osa organismis toimuvatest biokeemilistest protsessidest.

   

  Papaiin – on ensüüm, mida leidub peamiselt toore papaia mahlas. See soodustab valgupõhiste ainete lõhustamist (peptiidid, amiidid ja estrid).

   

  Mangaan – on mikroelement, mille peamiseks allikaks inimeste jaoks on taimne toit, näiteks teravili, spinat, pähklid, herned, oliivid ja mustikad. Mangaan on vajalik normaalse energiaainevahetuse jaoks ja rakkude kaitsmiseks vabade radikaalide eest, see aitab kaasa heale luude seisukorrale ja sidekoe funktsionaalsuse säilitamisele, soodustades seega paremat liikuvust.

   

  Vask – on inimese jaoks väga oluline element, mida leidub peamiselt maksas, pähklites, kakaoubades, seentes, koorikloomades ja molluskites. See kaitseb rakke vabade radikaalide eest ning aitab kaasa immuun- ja närvisüsteemi korrapärasele toimimisele,on vajalik raua juhtimiseks, juuste ja naha pigmentatsiooniks, aitab kaasa normaalsele energiaainevahetusele ja sidekoe funktsionaalsuse säilitamisele, soodustades seega paremat liikuvust.

   

  C-vitamiin – on vees lahustuv vitamiin, mis toetab kollageeni moodustamist, mis on vajalik luude, hammaste, kõhrede ja naha piisavaks arenguks. Lisaks on sellel palju teisigi funktsioone – see kaitseb rakke vabade radikaalide eest, stimuleerib närvi- ja immuunsüsteemi, vähendab väsimust ning kurnatust. Erinevalt enamikust loomadest ja taimedest peavad inimesed hankima C-vitamiini toidust, kuna nad ei ole suutelised seda ise sünteesima. C-vitamiini leidub peamiselt kibuvitsas, mustsõstras, tsitrusviljades, maasikates, kapsas, lillkapsas, porgandis, tomatis ja spinatis. C-vitamiin on väga temperatuuritundlik ning üle poole vitamiinisisaldusest läheb kuumtöötlemisel kaduma, mistõttu soovitatakse tarbida juur- ja puuvilju toorelt.
   

  Toimeaine ühes kapslis:

  Hai kõhre ekstrakt20 mg-
  (min. 30% II tüübi kollageeni)
  Kana kõhre ekstrakt20 mg-
  (min. 50% II tüübi kollageeni)
  Sealiha kollageen tüüp II40 mg-
  Kala kollageen (I, II ja III tüüp)80 mg-
  Kuradi küüne ekstrakt100 mg-
  Hüaluroonhape - naatriumsool10 mg-
  MSM (metüülsulfonüülmetaan)40 mg-
  Bromelain20 mg-
  Papaiin20 mg-
  Mangaan300 µg15% NRV
  Vask150 µg15% NRV
  Vitamiin C 12 mg 15% NRV
  *NRV (nutrient reference value) – päevane võrdluskogus; - ei ole määratud
  Soovitatav päevane annus:  1 - 2 kapslit

  Soovitatav päevane annus:  1 - 2 kapslit
  Kogus: 20 kapslit
  Tavahind: 10.99 €
  Lisateave: Toidulisand on läbinud teavituse Eesti Veterinaar- ja Toiduametis 10.09.2018


  Detailsemalt toodetest:

  pdf
 • Kliendi ülevaade on ettevalmistamisel

  Soovitatav päevane annus:  1 - 2 kapslit
  Kogus: 20 kapslit
  Tavahind: 10.99 €   Kõik tooted kategoorias Liigesed/luud

  © 2010-2022 Helvetia Apotheke